Mitoloji konulu Filmler

Mitolojiye olan merak ve ilgimiz arttıkça Mitolojik Film ve diziler arayışına geçmeye başlarız.


Bu noktada kaynaklar kısıtlı olduğundan, sizin için bir liste hazırladık.


Sizin için seçtiğimiz mitoloji konulu Filmler:Mumya'nın dönüşü:

Mısır mitolojisini yakından görebileceğimiz bu filmin konusu :


5000 yıl önce yenildiği savaşın intikamını almak için Tanrı Anubisle anlaşma yapan Scorpion King (Akrep Kral) adlı savaşçı Tanrı Anubis'in ordularını yöneterek intikamını almıştır. Tekrar uyandırılana kadar kumlara geri dönmüştür.


Öte yandan hedefleri Akrep Kral'ı öldürüp Anubis'in ordularının komutasını ele alarak tüm uygar dünyayı ele geçirmek olan ve önderleri Hafız isimli bir müze görevlisi bir grup Hamunaptrada yaptıkları kazıyla Imhotep'in çürümüş bedenine ulaşırlar ve onu British Museum'a geri getirerek tekrar canlandırırlar.


Şimdi hedefleri çölün derinliklerindeki Ahm Shere Vadisindeki Altın Piramit ve Akrep Kral'ın mezarıdır. Onları durduracak kişiler ise Rick ve Evelyn'dir.
 


Prometheus:

Prometheus” ile yeni bir mitoloji yaratan Scott, insan ırkının dünya üzerindeki köklerini araştıran bir ekibin hikayesini anlatıyor.


Bu serüvende evrenin en karanlık köşelerine sürüklenen ekibin kökleri ararken buldukları, dünyanın sonunu getirebilecek bir şey oluyor.

 


Pan'ın labirenti:

Dünya'nın gerçekliklerinden kaçmak isteyen baş rölümüzün kendisine kurduğu fantastik bir dünyada geçen film derinden işlediği konular ve Fantastik dünyası ile listeye girmeye hak kazanıyor. 


300 Spartalı:

Filmde Pers Kralı Xerxes, ordularını Yunan İmparatorluğu'nun üzerine salınca Sparta Kralı'na da gün doğar. Ancak tanrılar, Sparta Kralı'nın bu kararını onaylamazlar ve kral tek başına kalır. O da fazlasıyla özel olarak eğitilen 300 askerini Pers İmparatorluğu'nun üzerine gönderir.

 


Titanların savaşı:

Şehir halkına 7 gün mühlet veren Hades, prenses kurban edilmezse şehri yerle bir edeceğini açıklar. Ailesinin savaşta yok edilmesiyle kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan Perseus, Zeus'un güçlerini ele geçirebilecek ve dünyaya cehennemi yaşatabilecek Hadese karşı, çok tehlikeli bir görevi yönetmeye gönüllü olur.


 


Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı:

Babasının Mitolojik Yunan Tanrısı Poseidon ve annesinin ise sıradan bir insan olduğu Percy adındaki gencin zorlu hikayesini anlatıyor. Serinin bu ilk filminde Percy kendini ispatlamak için Zeus'un çalınan şimşeğini bulup hırsız olmadığını herkese göstermek zorunda kalıyor.


 

Percy Jackson: Canavarlar Denizi:

Canavarlar Denizi'nde; çok tehlikeli sularda mücadele etmek zorunda kalan Percy ve ekibi, insanların Bermuda Şeytan Üçgeni dedikleri yere yani “Canavarlar Denizi” ne giderler. Percy Jackson, Titan saldırıları ve mistik varlıklarla dolu bu yolculukta uyanmakta olan eski bir şeytanı durdurmak zorundadır ve macera başlar.

428 görüntüleme1 yorum